Profesjonalny makijaż – sprawdź, jakim sposobem go zrobić

Profesjonalny makijaż – sprawdź, jakim sposobem go zrobić

Często okazuje się, iż mimo ogólnie panującym schematom wiele pań nie wykorzystuje makijażu na co dzień. Uważają, iż jest to zbyteczny wydatek, bo niedrogie preparaty są niezwykle nietrwałe, a drogie nie zawsze gwarantują poprawniejszą jakość.

Inne przedstawicielki płci pięknej stwierdzają, iż stosowany przez nie okazjonalny makijaż nie poprawia w żadnym razie wyglądu, a wykonanie go zabiera natomiast sporo drogocennego czasu. Wszelkie te panie popełniają podstawowy błąd: nie stosują właściwych kosmetyków do makijażu.

Gdzie tkwi tajemnica? Najistotniejsza jest słuszna baza pod makijaż oraz pilnik do paznokci. To właśnie dzięki temu kosmetykowi wygładzimy cerę, zatuszujemy niedoskonałości i ograniczymy bezpośredni dopływ kurzu i innych zanieczyszczeń z powietrza do skóry buzi. Regularne używanie bazy tego typu poprawi kondycję cery. Z od czasu do czasu nakładanie jej na twarz stanie się rytuałem tak samo naturalnym jak poranne mycie zębów. Dopiero po nałożeniu bazy możemy próbować nakładania innych kosmetyków, jakie stanowią dopełnienie kapitalnego make-up’u.

Make-up oczu stanowi dla kobiet nie lada wyzwanie. Każda marzy o tym, żeby jej spojrzenie przyciągało, ale wyłącznie ze względu na znakomicie podkreślone zalety, a nie z powodu rozmazanego tuszu lub rolującego się cienia do powiek. Na szczęście w współczesnych czasach nie musi to już być problemem. Jeżeli chodzi o kwestię tuszu do rzęs, który zostawia nieestetyczne ślady tuż pod dolną linią rzęs, to idealnie sprawę rozwiązują sztuczne rzęsy. Najlepiej wybrać te przyklejane metodą 1:1.

Jest to zabieg dosyć kosztowny, niemniej jednak wynik utrzymuje się długo. Temat cieni do powiek również można zamknąć w jednym słowie: baza. Baza pod makijaż oczu to idealna sprawa, dzięki jakiej nawet tani cień do powiek utrzymuje się długo, nie roluje się ani nie spływa. Wystarczy nałożyć cieniutką warstwę bazy tuż przed narzuceniem cieni czy też kredki (w zależności od preferencji) oraz już wolno się upajać trwałym śliczny makijażem oczu. Na wszystko wobec tego jest rada i nie wypada bez żadnego ale korzystać z usług wizażystki, by wyglądać przez cały dzień estetycznie.